Hackercan ile Türkçe Kodlama Eğitimi

Hacker Can Nedir?

Hackercan, Türkiye’nin kodlama eğitimi veren platformlarından biridir. Hackercan, özellikle çocukların ve gençlerin kodlama becerilerini geliştirmeye yönelik bir eğitim sunmaktadır. Hackercan’ın öğrenim materyalleri ve eğitim araçları Türkçe olduğu için öğrencilerin kodlama eğitimini daha rahat bir şekilde almalarını sağlar. Bu platformda okuma yazmayı bilen her öğrenci, kendi yaş grubu ve seviyesine göre programlama alanında kendini geliştirebilir.

Hacker Can Eğitimleri

  • İHA Eğitimleri: 12 Yaş üstü herkesin seviye seviye hazırlanmış eğitim programını tamamlayarak, insansız hava araçları (İHA) alanında tasarım, üretim ve gerçek uçuş deneyimi sahibi olması için geliştirilmiş bir eğitim modelidir. 
  • 6 Yaş Üstü Kodlama: 6 yaş üzeri okuma yazmayı bilen herkesin algoritma ve problem çözme becerilerini oyun tabanlı öğrenme ile geliştirmeyi amaçlamaktadır.
  • 9 Yaş Üstü Kodlama: 9 yaş üzeri her öğrencinin herhangi bir ön bilgiye ihtiyaç duymadan algoritma ve problem çözmeyi öğrenmesini amaçlamaktadır.
  • Macera Serisi: Öğrencilere oyun tabanlı öğrenme ortamı sunmaktadır.
  • Çizim Ekranı: Hacker Can kodlama dili ile ekranda kare, dörtgen, çember gibi geometrik şekiller üretebilir, bunları renklendirebilirsiniz.
  • Stüdyo ile Bölüm Tasarlama: Uzman ekipler tarafından geliştirilen yaklaşık 200 bölümü başarı ile tamamladıktan sonra öğrencilerin de bölümler tasarlayarak paylaşmalarını sağlamaktadır.

Hacker Can Ücretli mi?

Hacker Can platformunu belli bir seviyeye kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Tüm seviyeler için çeşitli lisansları bulunmaktadır. Hacker can 1 yıllık lisans, hacker can eğitmen lisansı, hacker can okul lisansı gibi alternatifleri bulunmaktadır. Belirlenen ücretleri ödeyerek hacker can platformuna tam erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca hacker can web sayfasının mağaza bölümünden ulaşabileceğiniz hacker can kodlama kitabını da satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir