Popüler Matematik Uygulamaları

Matematik eğitiminde kullanılan mobil uygulamalar, her yerde ve her zaman matematik öğrenme imkanı sağlamaktadır. Mobil uygulamalar, matematiksel kavramları görselleştirme konusunda oldukça etkilidir. Öğrenciler, uygulamalar aracılığıyla matematiksel kavramları daha iyi anlamak için interaktif grafikler, çizimler ve videolar kullanabilirler. Ayrı öğrencilerin kendi bireysel hızında öğrenme ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmalarını sağlayabilir ve matematik eğitimini daha eğlenceli ve etkileşimli hale getirebilirler.

Matematik eğitiminde kullanılabilecek uygulamalardan bazıları şu şekildedir:

1.Photomath: Bu uygulama, bir fotoğraf çekerek matematiksel denklemleri çözmenize olanak tanır. Ayrıca adım adım çözüm gösterir ve öğrenme materyalleri sunar. Ücretsiz olarak mobil cihazınıza indirerek kullanabilirsiniz.

2. Desmos: Bu uygulama, matematiksel grafikleri oluşturmak, matematiksel denklemleri çözmek ve matematiksel verileri analiz etmek için kullanılır. Desmos Studio herkesin matematiği öğrenmesine, matematiği sevmesine ve matematikle yetişmesine yardımcı olma hedefine sahip, kamu yararına çalışan bir şirkettir. 

3.Brilliant: Bu uygulama, matematiksel problemleri çözmek ve matematiksel konuları öğrenmek için kullanılır. Ayrıca bilim, mühendislik ve programlama konularında da öğrenme materyalleri sunar. Bu uygulama kavramları görsel olarak görerek, temel fikirlerle etkileşim kurabilmenizi ve gerçekten düşünmenizi sağlayan zorlu sorunları çözebilmenizi sağlar.

4. Quick Math: Bu uygulama, matematiksel problem çözme becerilerini geliştirmek için tasarlanmış bir eğitim aracıdır. İleri seviye matematiksel konuları kapsar ve öğrenme materyalleri sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir